Participants

Netherlands / Team 1:
Team: (European Champion)
Hendry Vis 
Gerald Vierhout

Germany / Team 2:
Team:  
Enrico di Ventura 
Frank Bußmeyer

Netherlands / Team 3: 
Team:  
Sean Wit 
Jesper Smorenberg 

France / Team 4: 
Team: Roofvisweb 
Stephane Poinçot 
Bruno Pebe

France / Team 5:
Team: 
Nicolas Noel 
Sebastien Noel

Germany / Team 6: 
Team: 
Marco Nowka
Ronny Buhle

Germany / Team 7:
Team: 
Danni Schäfer
Andre Schmitt

Belgium / Team 8:
Team:  
Luc van Litsenborg
Tom Dieleman

Netherlands / Team 9: 
Team:  
Bas Halsema
Martin Rep

Belgium / Team 10:
Team: 
Koen Vervloesem
Yente Herbots

Germany / Team 11:
Team: 
Klaus Liebl
Daniel Stahl

Poland / Team 12:
Team: 
Krzysztof Sibiga 
Lukasz Wdowiak

Germany / Team 13:
Team: 
Joan Hartmann
Severin Wirtz

Germany / Team 14:
Team: 
Michael Kratzer
Stephan Förg

Netherlands / Team 15:
Team:
Chris Bloemert
Michel Ligthart

Germany / Team 16:
Team: 
Marco Eimann 
Andre Eimann

Germany / Team 17:
Team: Mercury Germany 
Daniel Brce
Jan Pusch

Netherlands / Team 18:
Team: 
Willem Beijeman
Wolfgang Dotterweich

Netherlands / Team 19:
Team: Fauna Hengelsport
Bjorn Neve 
Peter Gijzen

Netherlands / Team 20:
Team: Lund Boats Europe 
Bas Jansen 
Christian Temminghoff

Netherlands / Team 21:
Team: Lund Boats Europe
Marcel Asbroek 
Nils Gabsa

Netherlands / Team 22:
Team: Navionics
Rocky van Duijvenvoorde 
Rutger Sellies

Netherlands / Team 23:
Team: BFTShop.nl
Rick Barten 
Dennis Veug

Belgium / Team 24:
Team: 
Kris Broeckx 
Davy van Bijlen

Switzerland / Team 25:
Team: Fischen.ch
Peter Aschwanden 
Ralph Aschwanden

Belgium / Team 26:
Team: Lund Boats / Mercury
Jean-Marc Brison
Johnny Kindt

Germany / Team 27:
Team: SPRO
Pierre Johnen 
Daniel Kaldowski

Germany / Team 28:
Team: 
Gunther Schülzle
Daniel Schmid

Netherlands / Team 29:
Team:
Jeremy Staverman
Participant

Netherlands / Team 30:
Team: 
Joeri Verhoef 
Mark Struijk  

Poland / Team 31:
Team: 
Mariusz Troscianko 
Slawek Czajkowski 

France / Team 32:
Team: 
Lionel Chevalier 
Tristan Poulin

Poland / Team 33:
Team: 
Adam Grabowski
Lukasz Doering

Poland / Team 34:
Team:
Krzysztof Kacprzak
Wojciech Kryszczyk

France / Team 35:
Team: 
Kevin Hernandez
Jordan Hernandez

Poland / Team 36:
Team:
Jerzy Gancarz
Slawomir Kubasiewicz

Netherlands / Team 37:
Team: Navionics
Participant
Participant

Latvia / Team 38:
Team: 
Ugis Gross 
Guntis Riekstins

Switzerland / Team 39:
Team:
Roger Wüst 
Kurt Strässle

Germany / Team 40:
Team: 
Bernd Kurkowski
Ralf Klement

Germany / Team 41:
Team:  
Alexander Dahlke 
Oliver Dahlke

Kosovo / Team 42:
Team: 
Besnik Syla
Arben Rexhepi

Germany / Team 43:
Team: 
Sascha Kühner 
Lorenz Schott

Netherlands / Team 44:
Team: Fauna Hengelsport
Bart van Vught
Rinie Hofkens

Germany / Team 45:
Team: Shimano Germany
Oliver Gumbel 
Johannes Dietel

Netherlands / Team 46:
Team:
Romke Ferwerda
Yusuf de bruin

France / Team 47:
Team: 
Sylvain Legendre
Quentin Dumoutier

Netherlands / Team 48:
Team:
Marc Stoelinga 
Leon Bombeeck

United Kingdom / Team 49:
Team: 
Vidar Thomassen
Matt Boast

Germany / Team 50:
Team: 
Martin Mook
Ronald Wallrabe

Germany / Team 51:
Team: 
Joshua Birkenfelder
Benito Birkenfelder

Czech Republic / Team 52:
Team:  
David Koudelka 
Tomas Koudelka

United Kingdom / Team 53:
Team:
Ian Crook
Evaldas Skablauskas

Netherlands / Team 54:
Team: 
Hans van Rossem 
Ton Kroezen

Germany / Team 55:
Team:
Flo Buchwieser
Christian Junkenitz 

Switzerland / Team 56:
Team: Capere.ch
Daniel Moser 
Franco Hummel

Germany / Team 57:
Team:
Chris Krüger
Rico Wutskowsky

Germany / Team 58:
Team: 
Ralph Dornenberger 
Jan Fritzsche

Netherlands / Team 59:
Team:
Daud Kalschoven
Roelof Veltman 

Germany / Team 60:
Team: 
Birger Domeyer 
Herbert Ziereis

Poland / Team 61:
Team:
Piotr Malicki
Krzysztof Schmid 

Netherlands / Team 62:
Team: 
Tom Kroon 
Erik Marteijn

Germany / Team 63:
Team:
Michael Böckmann
Bianca Rempe 

Austria / Team 64:
Team: Hearty Rise
Josef Schmid 
Fabian Gräfe

Switzerland / Team 65:
Team: Alumacraft Boats Suisse
Kai Löke
Falko Röseler 

Belgium / Team 66:
Team: 
Jean-François Boreux 
Manu Vankeirsbilck

Sweden / Team 67:
Team: Strike Pro Europe
Participant
Participant 

Poland / Team 68:
Team: 
Janusz Panák 
Daniel Kowalski

Belgium / Team 69:
Team: Mercury Belgium
Robbie Smeets
Gregor Pauly 

Austria / Team 70:
Team: 
Roman Knopitzky 
Christian Lang

Germany / Team 71:
Team:
Florian Meister
Danny Schuldt 

Netherlands / Team 72:
Team: 
Jan Baar 
Daan de Rijk

Switzerland / Team 73:
Team:
Dani Odermatt
Marcel Zumbühl 

Switzerland / Team 74:
Team: 
Milan Golijanin 
Filipe Alves

Germany / Team 75:
Team:
Michael Lück
Timo Kleinekemper 

Belgium / Team 76:
Team: Lund Boats Belgium
Chris Boxberger 
Annick Rodiers

Switzerland / Team 77:
Team:
Gino Dorizzi
Patrick Kriemler 

Netherlands / Team 78:
Team: Humminbird
Bart van den Boom 
Wiljo van Daalen

Germany / Team 79:
Team:
Oliver Schreiner
Paul Brilisauer 

Zimbabwe / Team 80:
Team: 
Daniel Brackley 
Lee Brackley

Germany / Team 81:
Team:
Michael Weber
Elmedin Muminovic 

Netherlands / Team 82:
Team: 
Arie van de Camp 
Rene van den Vorstenbosch

Germany / Team 83:
Team: SPRO
Roger Unsenos
Markus Brill 

Germany / Team 84:
Team: 
Sascha Könemann 
Jochen Elpers

Switzerland / Team 85:
Team:
Andy Herden
Roberto Filomeno 

Netherlands / Team 86:
Team: 
Michel Oostdijk 
Lesley Luijer

Netherlands / Team 87:
Team:
Jelle de Jong
Participant 

United Kingdom / Team 88:
Team: 
Mark Spain 
Gary Palmer

Germany / Team 89:
Team:
Lars Vormelker
Tobias Herrmann 

Netherlands / Team 90:
Team: Hearty Rise
Hendrik Sellies 
Harry de Haan

Netherlands / Team 91:
Team:
Siu de Moor
Jelle de Moor 

Switzerland / Team 92:
Team: Alumacraft Boats Suisse
Reto Rolli
Lars Nussbaum

Netherlands / Team 93:
Team:
Patrick de Jong
Arjan in ‘t Veld 

Switzerland / Team 94:
Team: 
Stefan Schwarz 
Christoph Kayser

Netherlands / Team 95:
Team: Visgids Biesbosch
Johan Struwe
Denny van Wee 

Germany / Team 96:
Team: 
Daniel Wnendt 
Sebastian Vorberger

Germany / Team 97:
Team:
Peter Missler
James Gibson 

Netherlands / Team 98:
Team: 
Chris van de Weerd 
Patrick van de Weerd

Germany / Team 99:
Team:
Rocco Udewenz
Udo Krzikawski 

Germany / Team 100:
Team: 
Christopher Gräf 
Andreas Wojatschek

Germany / Team 101:
Team:
Thom Prüst
Ruud Lodewijks 

Germany / Team 102:
Team: 
Julian Dicke 
Participant

Germany / Team 103:
Team: Navionics
Henk van Klaveren
Participant 

Germany / Team 104:
Team: 
Uli Kösters 
Frank Wesker

Germany / Team 105:
Team:
Jörg Pfannschmidt
Dennis Buhle

Czech Republic / Team 106:
Team: 
Jaromír Liška
Jiri Kolacek

Ireland / Team 107:
Team: Watermill Fishing Lodge
Participant
Participant 

Germany / Team 108:
Team: 
Stefanie Blumhoff 
David Götze

Germany / Team 109:
Team:
Harry Blaauw
Tom Siemens 

Germany / Team 110:
Team: 
Daniel Katzoreck 
Dietmar Isaiasch

For the waitinglist 2019. Click here

For more information, check our: Facebook, Twitter, InstagramYouTube

Predatortour Web app (Apple or Android) &  live leader board