Participants 2022

Netherlands / Team 1:
Team: 
Emile Warren 
Jeroen Breur

Germany / Team 2:
Team: Daiwa Germany
Nils Gabsa
Participant 

Netherlands / Team 3:
Team: Lund Boats IJsselsport
Frank Helming 
Participant

Austria / Team 4:
Team: Hearty Rise
Josef Schmid 
Andreas Gutscher

Poland / Team 5:
Team:
Marius Troscianko
Slawek Czajkowski

France / Team 6:
Team: 
Nicolas Noel
Sebastien Noel

Switzerland / Team 7:
Team: 
Milan Golijanin
Roberto Filomeno

Germany / Team 8:
Team:
Frank Lindenthal
Participant

Czech Republic / Team 9:
Team: Tropic Fishing Illex team
Jan Hubka
Jakub Kolář

Germany / Team 10:
Team: 
Daniel Wnendt 
John Chowns

Switzerland / Team 11
Team:
Dani Odermatt
Marcel Zumbühl

Germany / Team 12:
Team:
Robin Imkamp
Milan Schade 

Country / Team 13:
Team: Mercury
Participant
Participant

Germany / Team 14:
Team:
Sascha Neumüller
Participant

Germany / Team 15:
Team:
Stephan Echterling
Wolfgang Verbeten

Netherlands / Team 16:
Team:
Jelle de Jong
Mitchell Croese

Netherlands / Team 17:
Team: Quantum
Hendry Vis
Gerald Vierhout

Belgium / Team 18:
Team: Mercury
Philippe Neuville
Romain Winscherman

Czech Republic / Team 19:
Team: BESTANGLER.shop
Jan Šafránek
Jiří Novák

Germany / Team 20:
Team: 
Danny Schuldt
Sebastian Glage

Poland / Team 21:
Team:
Adam Grabowksi
Adam

Netherlands / Team 22:
Team: 
Willem Beijeman
Wolfgang Dotterweich

Austria / Team 23:
Team: Hearty Rise
Stefan Hartl
Andreas Pilsl

Germany / Team 24:
Team: Fisherino
Thomas Barwinski
Participant 

Germany / Team 25:
Team:
Florian Meixner
Stephan Reischl 

Germany / Team 26:
Team:
Johannes Radlbeck
Sebastian Radlbeck 

Switzerland / Team 27:
Team: 
Janosch Alther
Milan Vidovic

Netherlands / Team 28:
Team: UFX
Thom Prüst
Ruud Lodewijks

Netherlands / Team 29:
Team: 
Romke Ferwerda
Yusuf de Bruin

Netherlands / Team 30:
Team:
Jan Boomsma
Jelco Visser

Latvia / Team 31:
Team:
Ugis Gross
Aivars Gaters

Belgium / Team 32:
Team: Garmin Belux
Koen Vervloesem
Yente Herbots

Germany / Team 33:
Team: 
Daniel Katzoreck
Frank Bußmeyer

Germany / Team 34:
Team: Humminbird/Minn Kota
Klaus Liebl
Daniel Stahl

Germany / Team 35:
Team:
Gino Heinen
Sascha Todtenhausen

Netherlands / Team 36:
Team: Humminbird/Minn Kota Sean Wit
Jesper Smorenberg

Germany / Team 37:
Team:
Tobias Herrmann
Stephan Hackbarth

Germany / Team 38:
Team:
Markus Paparozzi
Romano Krems 

Netherlands / Team 39:
Team: Lund Boats IJsselsport
Bas Jansen
Participant

Netherlands / Team 40:
Team: Navionics
Henk van Klaveren
Jeffrey van Bekkum

Switzerland / Team 41:
Team:
Ralph Aschwanden
Peter Aschwanden

Netherlands / Team 42:
Team:
Joeri Verhoef
Mark Struijk

Switzerland / Team 43:
Team: 
Stefan Schwarz
Christoph Kayser

Switzerland / Team 44:
Team:
Gino Dorizzi
Patrick Kriemler

Poland / Team 45:
Team:
Marcin Siembab
Marcin Chyla

Germany / Team 46:
Team:
Bernd Kurkowski
Ralf Klement

Netherlands / Team 47:
Team:
Danny Blok
Ronald Buijs

Germany / Team 48:
Team:
Kai Pohl
Lukas Pohl

Netherlands / Team 49:
Team: Mercury
Chris Bloemert
Shinta Bloemert

Switzerland / Team 50:
Team: Lund Boats Switzerland
Kai Löke
Christian Huber

Germany / Team 51:
Team:
Oliver Heidenreich
Martin Ziereis 

Netherlands / Team 52:
Team: 
Hans van Rossem
Ton Kroezen

Germany / Team 53:
Team:
Oliver Schreiner
Paul Brilisauer

Germany / Team 54:
Team:
Christian Temminghoff
Gerrit Broders

Germany / Team 55:
Team:
Jörg Pfannschmidt
Dennis Buhle

Netherlands / Team 56:
Team:
Jan Baar
Daan de Rijk

Switzerland / Team 57:
Team:
Stephan Deuber
Kurt Strässle

Netherlands / Team 58:
Team:
René van den Vorstenbosch
Pascal Günter 

Netherlands / Team 59:
Team: 
Bart van Vught
Rinie Hofkens

Netherlands / Team 60:
Team:
Goran Krnjic
Aleks Erceg

Germany / Team 61:
Team:
Tobias Voigt
Matthias Gölitz

Germany / Team 62:
Team:
Andreas Mader
Jens Wüchner

Netherlands / Team 63:
Team:
Bjorn Neve
Peter Gijzen

Germany / Team 64:
Team:
Michael Lück   
Elmedin Muminovic 

Germany / Team 65:
Team:
Rico Wutskowsky
Sebastian Dannewitz

Germany / Team 66:
Team: Navionics
Kevin Kieven
Daniel Bauchrowitz

Germany / Team 67:
Team:
Danni Schäfer
Andre Schmitt 

Czech Republic / Team 68:
Team: 
Jaromír Liška
Jiří Koláček

Germany / Team 69:
Team: 
Thorsten Gerdes
Dennis Wolfers

Germany / Team 70:
Team: 
Johannes Baumann
Fabian Imdahl

Czech Republic / Team 71:
Team: 
David Koudelka
Tomáš Koudelka

Poland / Team 72:
Team:
Jerzy Gancarz
Slawek Kubasiewicz 

Germany / Team 73:
Team: 
Martin Witt
Felix Rosenheimer

United Kingdom / Team 74:
Team: 
Vidar Thomassen
Matt Boast

Germany / Team 75:
Team: 
Ralph Dornenberger
Jan Fritzsche

Germany / Team 76:
Team: 
Marcel Bosse
Michael Schlicker

Germany / Team 77:
Team: Aluminium-Boote.de
Stephan Förg
Michael Kratzer

Switzerland / Team 78:
Team: Capere.ch
Daniel Moser
Participant

Austria / Team 79:
Team:
Roman Konopitzky
Participant

Germany / Team 80:
Team:
Timo Kirsch
David Ponge

Germany / Team 81:
Team:
Sebastian Reidegeld
Lea Thiemann

Switzerland / Team 82:
Team:
Roberto Pires
Burim Fejzullah

Ireland / Team 83:
Team:
Krzysztof Sibiga
Rafal Pelc

Switzerland / Team 84:
Team: 
Filipe Mendes Alves
Ricardo Mendes Alves

Poland / Team 85:
Team:
Lukasz Maslon
Adam Wansacz

Germany / Team 86:
Team:
Alexander Pöpke
Magnus Heider

Czech Repulic / Team 85:
Team:
František Čáha
Rudolf Stonawski

Germany / Team 86:
Team: BFE-FishingTeam
Pierre Johnen
Patrick Wischermann

Germany / Team 87:
Team:
Stefanie Blumhoff
David Götze

France / Team 88:
Team:
Mantoux
Mercier

Germany / Team 89:
Team:
Frank Neumann
Stephan Behring

Switzerland / Team 90:
Team:
Reto Rolli
Lars Nussbaum

Germany / Team 91:
Team: #LMAB
Daniel Andriani
Enrico Di Ventura

Germany / Team 92:
Team:
Gunther Schülzle
Daniel Schmid

Germany / Team 93:
Team:
Sascha Kühner
Lorenz Schott

Netherlands / Team 94:
Team:
Johan Struwe
Joris Oliemans

Germany / Team 95:
Team: Iron Claw
Marcel Bergmann
Tim Kirchner

Belgium / Team 96:
Team:
Kris Broeckx
Robert Shaya

Germany / Team 97:
Team:
Thomas Brandsch
Alexander Böhner

Germany / Team 98:
Team:
Andre Luters
Hubertus Grimmelt

Belgium / Team 99:
Team:
Johan Volkaert
Davy van Bijlen

Netherlands / Team 100:
Team: Abu Garcia/Berkley
Jeremy Staverman
Ruben Dekkers

Germany / Team 101:
Team: FinFinda
Bernd Kapust
Oliver Schmitdke

Germany / Team 102:
Team: PLD
Marco Nowka
Ronny Buhle

Germany / Team 103:
Team: angel-discount24.de
Uwe Heitzenröder
Henrik Wehner

Belgium / Team 104:
Team: Lowrance
Hans Roose
Didier Lemmering

Germany / Team 105:
Team: Team Beluga
Timo Wagner
Jürgen Siebenrock

Germany / Team 106:
Team:
Oliver Kliebisch
Philipp von Thun

Germany / Team 107:
Team:
Heiko Selwitschka
Stefan Selzer

Austria / Team 108:
Team: Hearty Rise Europe
Günther Wolkerstorfer
Participant

Country / Team 109:
Team: Hearty Rise
Participant
Participant

Germany / Team 110:
Team:
Eugen Wolf
Thomas Herdt

Germany / Team 111:
Team:
Christian Gausmann
Marten Mnich

United Kingdom / Team 112:
Team:
Daniel Brackley
Lee Brackley

Germany / Team 113:
Team:
Michael Spanka
Andreas Taufenbach

Netherlands / Team 114:
Team:
Marc Stoelinga
Participant

Netherlands / Team 115:
Team:
Herman Schuurman
Iwan Schuurman

Germany / Team 116:
Team: Kochs Angelwelt
Jens Koch
Alexander Niewels

Belgium / Team 117:
Team:
Johan Vos
Wim Belckx

Switzerland / Team 118:
Team:
Fabio Kübler
Dani

Belgium / Team 119:
Team:
Gunther Vandesande
Igor Vucenic

Germany / Team 120:
Team:
Oliver Gumbel
Max Mustermann

France / Team 121:
Team:
Damien Genot
Andrietti

Belgium / Team 122:
Team: Predatorfishing.be
Pieter Vroman
Jeffrey Verhaegen

Germany / Team 123:
Team:
Daniel Brouwers
Participant

Netherlands / Team 124:
Team:
Leon Haenen
Edwin Warnier

Netherlands / Team 125:
Team:
Erik Reker
Tom Reker

Belgium / Team 126:
Team: Power2B
Paul van Hest
Guy Neyrinck

Poland / Team 127:
Team: Firmadragon.pl
Andrzej Czerwiński
Adrian Proń

Germany / Team 128:
Team: Ebro Fishing
Mirko Becker
Raffael Habura

Germany / Team 129:
Team: V-Boats
Oliver Wieczorek
Michael Otte

Netherlands / Team 130:
Team:
Roy van Woesik
Jeffrey van Woesik

Germany / Team 131:
Team:
Peter Missler
Marc Kächele

Germany / Team 132:
Team: Tangiri-Boot.de
Matthias Wendland
Stephan Natterer

Germany / Team 133:
Team:
Jan Wewering
Sebastian Tippelt

France / Team 134:
Team:
Raphael Livadas
Falco

France / Team 135:
Team: Kuruk
Brice Aloth
Xavier Boucherand

Germany / Team 136:
Team: Tangiri-Boot.de
Björn Barsch
Eric Korczakowski

France / Team 137:
Team:
Pascal Maupetit
Benoît Bertin

Switzerland / Team 138:
Team:
Dario Veljkovic
Steven Macré

Germany / Team 139:
Team: Aluminium-Boote.de
Participant
Participant

Austria / Team 140:
Team:
Johannes Gasser
Leon Fischer

Germany / Team 141:
Team:
Marco Eimann
Andre Eimann

Germany / Team 142:
Team: Trollingtreff.de
Thomas Schmeling
Kay Schmidt

Switzerland / Team 143:
Team:
Martin Gamper
Thomas Geyer

Germany / Team 144:
Team:
Patrick Koch
Sven Boldin

Germany / Team 145:
Team:
Daniel Gisbers
Adrian Gorgievski

Germany / Team 146:
Team: Customized Fishing Gears
Daniel Ulbrich
Gerrit Broders

Country / Team 147:
Team: Humminbird/Minn Kota
Participant
Participant

Germany / Team 148:
Team:
Claus Zimmerman
Robert Wieneke

Country / Team 149:
Team:
Participant
Participant

Country / Team 150:
Team:
Participant
Participant

For more information, check our: FacebookTwitterInstagram & YouTube

Predatortour Web app (Apple or Android) &  live leader board